РАДИОНИЦА "ИСТО МЕСТО- ДРУГО ВРЕМЕ", обележавање Дана сећања на жртве Холокауста

n1     n3

n16

Поводом Међународног дана сећања на жртве Холокауста (27. јануар) у нашој школи реализована је едукативна радионица „Исто место – друго време".
Радионица је реализовала наставница историје Наташа Костић са ученицима одељења 8/5,8/6 и 8/7.
Радионица је осмишљена у оквиру пројекта Естер и део је Наставног материјала историјске графичке новеле „Породична фотографија” која је базирана на стварним историјским догађајима и личностима.
Естер је едукативни концепт и додатни наставни материјал чији је најважнији део колекција илустрованих новела о животима и страдању наших суграђана који су почетком 1942. године убијени у Јеврејском логору Земун (Јуденлагер Семлин) на Старом београдском сајмишту. Концепт је развила мрежа Тераформинг у сарадњи са тимом стручњака.