РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ АТЛЕТИКЕ

57427477 278871019726792 5152522636940541952 n

Данас је у Сремској Митровици одржано Републичко такмичење из атлетике. Наша школа је имала представника у дисциплини бацање кугле.
Имамо велику част да вас обавестимо да је Михаило Павковић, ученик одељења 6/3, освојио СРЕБРНУ МЕДАЉУ !!!
Честитамо Михаилу и његовој наставници Катарини Протић, која је открила огроман таленат који он поседује. Радујемо се новим медаљама у наредним годинама!
БРАВО!!!

7. НИС ОЛИМПИЈАДА

57462772 972245466311847 6989887093296070656 n

Компанија НИС а.д. Нови Сад је у сарадњи са Славистичким друштвом Србије, Руским центром при Гимназији "Јован Јовановић Змај" из Новог Сада и уз подршку Државног универзитета "Н. И. Лобачевски" из Нижњег Новгорода и ове године организовала међународну олимпијаду из руског језика. У 1. (квалификационом) кругу, који је одржан у уторак 16.4.2019. године у нашој школи, учествовала су 82 Момчиловца. Ученици су се такмичили у учионицама које су носиле називе Ермитаж, Москва, Санкт Петербург, Петерхоф и Кремљ, што им је представљало додатно задовољство.
Финале олимпијаде заказано је за 24.5.2019. и биће одржано у компанији НИС у Новом Саду.
С нестрпљењем очекујемо прелиминарне резултате првог круга, надајући се лепим вестима и проласку у финале.
Актив руског језика захваљује деци на великом интересовању и њиховим родитељима на свесрдној подршци у свим нашим активностима.

АТЛЕТСКО ТАКМИЧЕЊЕ

57044303 402883360550435 2378421587079593984 n

Са поносом вас обавештавамо да је на данас одржаном атлетском такмичењу, међуокружног ранга, ученик Михаило Павковић (6/3), освојио ПРВО МЕСТО у бацању кугле. Следеће недеље га очекује Републичко такмичење у Сремској Митровици.
Велико браво за Михаила и његову наставницу Катарину Протић! Желимо им много успеха наредне недеље.

ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ

IMG 20190407 103846 resized 20190407 115328093

У недељу, 7. априла одржано је Општинско такмичење "Шта знаш о саобраћају". Наши ученици који су остварили пласман на Окружно такмичење су: Уна Ђорђевић 5/2, Немања Митровић 5/1 и Анђелина Андрејић 8/1.
Велико браво за њих!

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

srpski jezik 3

Важно обавештење!
Услед промене рангирања на такмичењу из српског језика, дошло је до промена и у нашим редовима.
Огњен Трајковић, ученик петог разреда освојио је треће место.
Марија Танацковић је остварила пласман на Републичко такмичење, чиме ће Момчиловци имати три представника у највишем рангу такмичења.
Огромно браво и за ученике и за њихове наставнике!

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИЧКОГ ОБРАЗОВАЊА

54396411 2345291885504770 8667635425172520960 n

На данас одржаном Окружном такмичењу из Технике и технологије, Алекса Кулић (6/4) је освојио треће место и пласман на Републичко такмичење.
Виктор Каровић (7/7) је из предмета Техничко и информатичко образовање освојио друго место и пласман на Републичко такмичење!